Rezultati

Fotografije

ISTORIJAT

U ovoj godini beležimo još jedan značajan podatak. Od polovine sezone redovno je učestvovao i MIODRAG MARINKOVIĆ (Partizam-Whistle), inače u periodu 1974-1978. standardni reprezentativac SFRJugoslavije i juniorski vice-šampion sveta na pisti u Lozani (Švajcarska) 1975.godine.

I ove godine generalni sponzor «Dunavskog kupa» bila je Fabrika bicikala «CAPRIOLO» iz Bačke Topole.

Zlatni sponzor ciklusa bio je «TELIX» d.o.o. uz Žutu majicu, pobedniku je poklonio kompjuter vrhunske konfiguracije. Uz to, Dejanu Vidakoviću pripala je i ZLATNA AMFORA po drugi put zaredom. Njemu je pripala i «crvena majica CUBI» za najboljeg hronometraša i «plava majica VERDE» za najboljeg brdaša.

Titulu najboljeg sprintera odbranio je DEJAN VASILJEV (3BT-Segedin) i osvojio «zelenu majicu FERMESKOP».

Već smo rekli, da je «belu majicu FANATIC»,kao najbolji ciklo-krosista, u ovom ciklusu osvojio DRAGOSLAV SIMIĆ (Partizan-Whistle).

Novina ovog ciklusa bila je tačkasta majica za najmlađeg učesnika. Osvojio ju je TAMAŠ TARJAN, koji je prilikom prvog učešća imao 8 godina, 8 meseci i 9 dana i tako postao apsolutno najmlađi učesnik «Dunavskog kupa».

Najstariji učesnik bio je JOŽEF FARKAŠ (Elite) rođen 1942.godine.

Ovaj ciklus pomogli su još  časovničar BORA DRAGIĆEVIĆ, koji je vrednim ručnim časovnikom nagradio trinaestoplasiranog takmičara, bio je to KARLO HUBAI (As), te SIGNUM firma za izradu reklamnih natpisa iz Novog Sada, Štamparija PRINT iz Sombora i zlatarska radnja TARJAN iz Novog Sada.

I ove godine, paralelno sa ciklusom «Dunavski kup» održano je 3.po redu kup takmičenje »FRUŠKOGORSKI OPEN». Ponovo je najuspešniji JOŽEF FARKAŠ, član kluba «Elite» iz Novog Sada. Trećom uzastopnom pobedom u ovoj trci osvojio je prelazni pehar u trajno vlasništvo i time bacio Organizatora u «extra troškove», ZA 2006.GODINU TAKMIČARE ČEKA JOŠ VEĆI PRELAZNI PEHAR!

*     *     *

Četrnaesti Dunavski kup 2006 počeo je, tradicionalno, ciklo-krosevima ali mesto događanja preselilo se sa desne na levu obalu Dunava, na Sunčani kej i park ispred Filizofskog fakulteta. Belu majicu najboljeg ciklo-krosiste odbranio je DRAGOSLAV SIMIĆ iz beogradskog Partizan-Wistla.

Sezona drumskih trka počela je na Mišeluku kraj Sremske Kamenice i to u okviru trka za Ligu Srbije i Crne gore. Imali smo čast da ove godine naše veterane i rekreativce ugosti i jedna međunarodna trka iz UCI kalendara. U okviru programa poslednje etape Međunarodne juniorske trke Trofej sajamskih gradova kao uvodna trka održana je trka za Dunavski kup na stazi oko SPENSa. Trka je imala i ove godine dve etape u Horgošu zahvaljujući prijateljima iz Segedina, Subotice i Horgoša okupljenih u klubu 3Bt iz Segedina. I Apatin je zadržao epitet domaćina, ali ove godine samo jednom drumskom trkom. Izvanredna organizacija donela je same pohvale entuzijastima iz kluba As, koji su imali veliku materijalnu podršku Skupštine opštine Apatin.

Zanimljivo je istaći da je trka u ovom gradu pridodala još jednu zemlju i još jedan kontinent listi učesnika Dunavkog kupa. Naime, učestvovala je i univerzitetska šampionka Sjedinjenih američkih država, Laura Whitle. Na žalost, doživela je pad sa još nekolicinom takmičara na svega pet kilometara pre cilja. Uz Amerikanku, u ovogodišnjem, četrnastom po redu, ciklusu Dunavskog kupa učestvovali su još stranci iz BiH, Hrvatske i Mađarske.