Rezultati

Fotografije

ISTORIJAT

*     *     *

U 2001. godini „Dunavski kup” postao je medjunarodna manifestacija. Pored jugoslovenskih biciklista učestvovali su i takmičari iz Madjarske i BiH. Oboren je rekord u broju učesnika. U toku godine u trci je učestvovalo  99 vozača. Generalni sponzor  trke bila je fabrika bicikala „CAPRIOLO” iz Bačke Topole, koja je  izmedju ostalih vrednih nagrada obezbedila  MTB bicikl  za ukupnog pobednika, DEJANA VASILJEVA iz kluba Spatzak-Vetzavod iz Subotice. Isti takmičar bio je najuspešniji i u prolaznim ciljevima.

U 2001.godini oboren je još jedan rekord trke. Najduža kilometraža predjena u jednom danu bila je  111 kilometara  i to pre podne klasik   Novi Sad – Bačka Topola  i posle podne Bačka Topola – Bečej.

Deseti, jubilarni „DUNAVSKI KUP”, 2002. godina.  Po prvi put u istoriji trke u generalnom  plasmanu pobedio je jedan stranac, takmičar iz Madjarske, JÁNOSI IMRE iz Segedina, a ukupno je učestvovalo 110 takmičara u 15 trka. Time je ponovo oboren rekord u broju učesnika. Glavni sponzor ciklusa, posle godinu dana pauze ponovo je bio gospodin Zlatibor Kovjanić, proizvođač aluminijumskih ramova za trkačke i MTB bicikle ručne izrade vrhunskog kvaliteta. Njegov dar za pobednika, aluminijumski ram „KOVJANIC” po meri i boje po želji pobednika po prvi put je otišao u inostranstvo. Takođe po prvi put u Dunavskom kupu na jednoj od trka limitiran je bio tip bicikla i to MTB,  poštujući želju jednog od glavnih Sponzora, Fabrike bicikala CAPRIOLO iz Baćke Topole, odnosno njenog direktora gospodina Lajoša Brindze. U prolaznim ciljevima najuspešniji takmičar bio je TAMÁS TÁBOROSI takođe iz Segedina.  .

U  čast jubileja na samom kraju desetog ciklusa „DUNAVSKOG KUPA”  u generalnom plasmanu nagrađeno je petnaest najuspešnijih takmičara vrednim praktičnim nagradama a nagrađeni su i najuspešniji po raznim disciplina koje su bile na programu- Najuspešniji u ciklo-krosevima bio je novosađanin ZOLTAN TARJAN član beogradskog Čukaričkog i pripala mu  je  uz  pehar  i bela majica,  u  brdskim  vožnjama pehar  i  plavu  majicu  osvojio  je  DEJAN  VIDAKOVIĆ individualac iz Sombora. Isti takmičar poneo je i crvenu majicu i pehar najboljeg na hronometrima.